Vinárstvo je postavené s ohľadom na nízku energetickú náročnosť, využívajúc energiu slnka na ohrev vody a vybraných priestorov.

Fermentačné a skladové priestory sú umiestnené v zadnej časti budovy, ktorá je osadená pod úrovňou terénu, využívajúc tak prirodzene nízku teplotu bez potreby ďalšej energie na udržanie stálej teploty prostredia.

moderný spôsob výroby vína

VINÁRSTVO

Samotné vinárstvo je vo vnútri moderné, ale z vonku nadväzuje na okolité vinice a prírodu, aby bolo v súzvuku s okolím, je čiastočne zapustené do zeme a jeho priečelie je obložené prírodným tufom - horninou ktorá je tak tradičná pre tento región.

Pivnica je moderne a výborne logisticky riešená, kde pri spracovaní a výrobe vína môžeme využívať gravitáciu. Všetky nerezové tanky sú s riadenou reguláciou teploty - to znamená že môžeme tanky počas kvasenia zohrievať alebo chladiť a tým pri výrobe vinného moku získať čo najlepšie chuťové a aj aromatické vlastnosti.
spracovanie

SPRACOVANIE


nerezove_valce

VÝROBA


home05

FINALIZÁCIA


Pre čo najlepšiu kvalitu našich červených vín sme dali vyrobiť /v Taliansku/ drevené sudy o objeme 4000 litrov na dlhodobé ležanie červeného vína.

Okrem toho máme viac ako 100 barikových sudov v ktorých vyzrievajú naše červené ale aj biele vína.

POZRITE SI PREZENTAČNÉ VIDEO HATFA WINERY

 
Pri budovaní nášho vinárstva sme nezabudli ani na reprezentačné priestory, akými sú obchod s vínom - degustačná miestnosť z ktorej je panoramatický výhľad do okolitých viníc patriacich vinárstvu s posedením na terase, ako aj možnosťou nahliadnuť do výrobných priestorov cez presklenú stenu.

moderný spôsob výroby vína

VINÁRSTVO


VÝSTAVBA VINÁRSKEHO ZÁVODU