ČERVENÉ VÍNO - ELIXÍR ŽIVOTA

Vedci potvrdzujú, že pitie červeného vína predlžuje ľudský život. Výskumníci objavili vo víne molekulu, ktorá vo zvieracích organizmoch dokázateľne spomaľuje starnutie.
Laboratórne pokusy ukazujú, že polyfenoly pôsobia podobne aj na ľudské bunky, čo vysvetľuje aj dlhovekosť francúzskej populácie. Polyfenoly sú látky produkované mnohými rastlinnými druhmi a asi najznámejší z nich je resveratrol, ktorý sa nachádza v červenom víne.
Vedci sa o tieto látky zaujímajú už dlho kvôli ich schopnosti znížiť výskyt srdcových chorôb a rakoviny.
Príležitostné pitie vína môže podľa štúdie vedcov znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie. U ľudí, ktorí pravidelne pili víno sa znížili o polovicu problémy s pamäťou po 65 roku života. Látky nachádzajúce sa vo víne taktiež pôsobia prevenčne proti mŕtvici a srdcovému infarktu.
V červenom víne je optimálna kombinácia rôznych látok, ktoré majú na organizmus veľmi komplexný účinok. Základným je potláčanie oxidačného stresu. Polyfenolické látky v ňom vychytávajú reaktívne formy kyslíka, teda radikály, čím zabraňujú rozvoju nádorových chorôb. Zabránením poškodenia bunky ju chránia aj pred zápalovým procesom.
Prírodné látky obsiahnuté v ňom majú vo viacerých smeroch účinky aj na kardiovaskulárny systém. Ich účinky pri znižovaní krvného tlaku sa dajú aj odmerať a sú potvrdené viacerými medicínskymi štúdiami.
Veľmi dôležitým účinkom je znižovanie zrážanlivosti krvi. Trombotické alebo tzv. tromboembolické komplikácie sú veľmi závažnou patológiou, ktorá vedie k mnohým vážnym ochoreniam, ako sú infarkt myokardu, mozgová mŕtvica alebo v prípade trombózy artérií a žíl v končatinách ischemická choroba končatín.
Červené víno svojimi účinkami znižuje zrážanlivosť krvi a tým vedie k stavu, ktorý ľudovo označujeme "zriedenie krvi". "Medzi ďalšie účinky prírodných látok obsiahnutých v červenom víne patrí vplyv na rast buniek. Tým, že niektoré látky v červenom víne dokážu potláčať rast buniek, majú do určitej miery aj protinádorový účinok.
 

Všetky naše vína pochádzajú z Východoslovenskej vinohradníckej oblasti s chráneným zemepisným označením pôvodu


Objavte naše vína - vína s lahodnou chuťou